Ish-yjet e Milanit kandidatë për trajner të Shqipërisë (FOTO)

Largimi i trajnerit të kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasit bëri që në tavolinën e presidentit të Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armando Dukës të janë në proces shqyrtimi shumë emra të njohur në botën e futbollit evropian.

Gjithsesi, numri një i Federatës ende nuk e ka ndarë mendjen.

Emrat që i janë ofruar FSHF-së janë të shumtë dhe mes tyre ka dhe personazhe të njohur në botën e trejnerëve apo dhe trajnerë të mëdhenj.

shqipnia 12

“Newsport.al” shkruan se në tavolinë Duka ka plot 19 kandidatë me potencial, të shkollave të ndryshme të trajnerit.

Emrave të shumtë në tavolinën e Dukës së fundmi i janë shtuar edhe dy ish-trajnerët e Milanit,

Filipo Inzaghi dhe Clarenc Seedorf. Mesa duket të dy janë kandidatë seriozë, por të shohim a do i mbushet mendja kreut të FSHF-së.