Ish-trajneri i Serbisë gjen punë në Angli

Sunderland ka emëruar holandezin Dick Advocaat si trajner të parë.

Ish-përzgjedhësi i shkarkuar nga Serbia, ka zëvendësuar Gus Poyetin e larguar të hënën.

“Sundeland është një klub i madh dhe unë jam shumë i lumtur që jam këtu”, deklaroi Advocaat. (Gazeta Olle)