Ish trajneri i Feornikelit, Vukicevic, nënshkruan me klubin shqiptar

Laçi emëron trajnerin e ri vetëm dy ditë pas largimit të Shpëtim Duros.

Klubi kurbinas ka njoftuar se drejtimin e skuadrës për sezonin e ri futbollistik me merr malazezi Dejan Vukicevic, i cili ka firmosur kontratën me bardhezinjtë.

52-vjeçari, përveçse në vendlindjen e tij ka drejtuar edhe në Kosovë (Feronikeli), Lituani (Ventspils). Moldavi (Dacia) apo Serbi (Vojvodina).

Sa ishte te Feronikeli, ai nuk u prit mirë dhe pas rezultateve jo të mira, u shkarkua.

Adenis Shala arrin marrëveshje me Shkëndijën e Tetovës

Locatelli arrin për teste mjekësore, së shpejti zyrtarizohet te Juventusi