Ish kapiteni largohet pas shumë vitesh nga Prishtina

Ka ardhur largimi i parë nga FC Prishtina në afatin kalimtar të verës.

Është Liridon Kukaj, ish kapiten i cili ka konfirmuar ndarjen me klubin bardhekaltër.

Çdo fillim e ka një fund…Nga sot më nuk jam pjesë e Fc Prishtines. Falenderoj kryesin e klubit dhe gjithë ata trajner me te cilët kam punuar gjatë këtyre 5 viteve ne Fc Prishtinë”, ka shkruar Kukaj.

“Falenderoj bashkëlojtarët e mrekullueshëm me të cilet arritëm të fitonim gjdo trofe në futbollin kosivar. Pa harruar dhe tifozët tanë PLISAT te cilet na përkrahen ne gjdo kohë”, shkroi tutje ai.

Kukaj

Kukaj

kukaj

 

Me repsket

LIRIDON KUKAJ