Isco për Bonnucin, Oscar për Pogban

Juventusi vazhdon të jetë skuadra më aktive në Evropë, sa i përket blerjes së lojtarëve.

Pas ardhjes së Mario Mandzukicit, Sami Khederias, Paulo Dybalas e Daniele Ruganit, skuadra e Juventusi është në kërkim të një numri 10.

Objektivat e Juventusit mbeten Isco i Real Madridit dhe Oscar i Chelseas.

Po për të arritur te këta lojtarë skuadra e tjera kërkojnë lojtarë në shkëmbime.

Real Madridi është e interesuar për Leonardo Bonuccin dhe dëshiron ta ndërrojë kokë me kokë me Iscon, ndërsa Chelsea për Pogban ku është e gatshmë të jap edhe 50 milionë euro plus Oscarin.