Isak kërcënon Kosovën: Duam vetëm fitoren

Sulmuesi i Suedisë, Alexander Isak ka thënë se ndjehet gati të luaj nga minuta e parë në përballjen me Kosovën.

Këtë të shtunë në stadiumin “Friends Arena” në Solna, Suedia do të mirëpres Kosovën ndeshje kjo e vlefshme për kualifikueset e Botërorit e “Katarit 2022”.

Derisa përveç asaj që është i gatshëm nga minuta e parë, Isak shtoi tutje se në këtë duel futën për fitore pas humbjes befasuese ndaj Greqisë 2:1.

Opinion: Sweden's Alexander Isak could be real prize in summer of big name  strikers on the move - Eurosport

“Kam stërvitur rregullisht me ekipin dhe jam mirë. U lëndova javë më parë por u rikuperova shpejt dhe jam i gatshëm për të luajtur kundër Kosovës. Nuk e kam problem të luajë nga minuta e parë nëse ma kërkon trajneri”.

“Nuk ishim aspak të lumtur. Në fakt, nuk luajtëm mirë muajin e shkuar, këtë muaj duhet të kemi paraqitje më të mira duke startuar nga ndeshja me Kosovën, të cilën duam ta fitojmë”, ka thënë Isak.

Mourinho: Dua të sjellë trofe te Roma

Tyson Fury – Deontay Wilder, ja në anën e cilit boksier është Khabib Nurmagomedov