Iran – SHBA, formacionet zyrtare

Irani dhe SHBA-të do të përballen mes vete në kuadër të xhiros së tretë të fazës së grupeve në Katar 2022, ku fitorja e cilësdo e dërgon tutje fituesin.

Irani ka tri pikë pas fitores së madhe ndaj Uellsit, ndërsa SHBA-të kanë dy pikë, pas dy barazimeve me Anglinë dhe Uellsin.

Iranianët do ta nisin sfidën me dyshen e njohur sulmues Mehdi Tarami dhe Serdar Azmoun.

Në anën tjetër SHBA-të i kanë besuar treshes Christian Pulisic, Josh Sargent, dhe Timothy Weah.

Ndeshja tjetër e këtij grupi do të zhvillohet mes Anglisë dhe Uellsit.

Formacionet zyrtare: 

Irani: Beiranvand; Rezaeian, Pouraliganji, Hosseini, Milad; Ezatolahi, Nourollahi, Hajsafi; Gholizadeh, Azmoun, Taremi.

SHBA-të: Turner; Dest, Carter-Vickers, Ream, Robinson; Adams, Mckennie, Musah; Pulisic, Sargent, Weah.

Uellsi – Anglia, publikohen formacionet zyrtare

Pas dorëheqjes së drejtuesve, te Juventus marrin vendimin edhe për Allegrin