Ipko jep 50 bileta falas për ndeshjen Sigal Prishtina – Craiova

Sigal Prishtina të mërkurën do të zhivlloj ndeshjen e dytë çerekfinale në kuadër të Ligës Ballkanike përball Craiovas.

Në ndeshjen e parë kryeqytetasit kishin shënuar fitore me rezultat 77:73 dhe presin edhe fitoren e dytë për të sigruar gjysmëfinalen në BIBL.

Sponsori i skuadrës kryeqytetase IPKO, ka vendosur që të shpërndaj 50 bileta për tifozët kryeqytetas të cilët janë përgjigjur saktë në pytejën në lidhje me klubin e Prishtinës