Inzaghi, trajner i Lazios

Humbja në derbin e Romës i ka kushtuar me punë trajnerit të Lazios Stefano Piolit.

Klubi romak ka njoftuar se Pioli është shkarkuar dhe në vend të tij është emëruar Simone Inzaghi, vëllai i legjendës Pippo Inzaghi.

“Lazio njofton se Stefano Pioli është liruar nga pozita e tij si trajner. Ekipi i parë tani i takon Simone Inzaghit”, thuhet në njoftim të klubit. /Olle