Intersim i jashtëzakonshëm në Mitrovicë, ndeshja e dytë gjysmë-finale në mes të Trepçës dhe Pejës luhet sonte në Minatori

Trepça dhe Peja do të luajnë ndeshjen e dytë gjysmë-finale në Art Motion Superliga e Kosovës.

Tifozët e dy skuadrave do të jenë të pranishëm me numrin maksimal në këtë takim, ndërsa herën e fundit pati dhe përleshje në tribuna.

Lexo po ashtu:

Trepça  Peja: Përleshje pati dhe në Mitrovicë nga tifozët (VIDEO)

Trepça është duke udhëhequr me rezultat 1-0, ndërsa Peja bashk me tifozët e tyre udhëtojnë në Minatori për të barazuar serinë e rezultateve.

Skuadra e parë e cila arrinë tre fitore, kualifikohet për në finalen e madhe.

Figura të njohura sportive dhe politike bëjnë homazhe pranë trupit të pajetë të legjendës së boksit, Xhevdet Pecit

Ndeshja e fundit, BNE vetëm dy fitore larg historisë