Interi zë “trenin e fundit”, ngjall shpresën për kualifikim

Interi ka zënë “trenin e fundit” për tē shtuar shpresat për kalim të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Zikaltërit mposhtën Borussia Monchengladbachun 3:2 në udhëtim,shkruan Gazeta Olle.

Heroi i ndeshjes ishte Romelu Lukaku, që shënoi dy gola në pjesgn e dytë.

Në ndeshjen e ardhshme ndaj Shakhtarit, Interit i duhet fitorja, dhe të shpresojë në triunfin e Realit ndaj Borussias.

Në takimet e grupeve tjera, Liverpool siguroi kualifikimin pas fitores 1:0 ndaj Ajaxit.

Atletico Madrid dhe Bayern luajtën 1:1.