Interi shënon fitore, Lukaku ‘tmerron’ portierin

Inter ka shënuar fitoren e radhës në Serie A.

Kësaj radhe, të drejtuarit e Contes mposhtën Genoan me rezultatin 4:0, shkruan Gazeta Olle.

Ggliardini, Esposito dhe Lukaku ishin shënuesit për ‘ziekaltërtit’ në këtë ndeshje.

Ky i fundit, shënoi dy gola në këtë takim. Por, goli i katërt ishte i jashtëzakonshëm.

Interi, me fitore tashmë gjendet në pozitën e parë me 42 pikë të tubuara, poaq sa Juventusi që gjendet në pozitën e dytë por me goldallim më të dobët./Gazeta Olle