Interi nga 4:0 në 4:3

 Duket e pabesueshme, por ky mund të jetë vetëm një paralajmërim për edicionin e ardhshëm. Interi po fiton miqësoren me gjermanët e Stuttgart Kicker, 4:0, pas 45 minutave të parë.

Rodrigo Palacio ka shënuar dy gola, kurse nga një Brozoviq dhe Icardi.

Xherdan Shaqiri nuk luajti në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë Interi mori tre gola, duke e mbyllur takimin 4:3.