Kaloni në dark mode që është më i butë për sytë tuaj gjatë natës.

Kaloni në light mode që është më i butë për sytë tuaj gjatë ditës.

Kaloni në dark mode që është më i butë për sytë tuaj gjatë natës.

Kaloni në light mode që është më i butë për sytë tuaj gjatë ditës.

Interi mposht Juventusin në finale dhe fiton Kupën e Italisë

Soccer, italy cup match , Juventus v Inter May 11st,2022 Nicol Barella of Inter celebrating after score the goal during the Italy cup final match between Juventus v Inter at Olimpico stadium in Rome, Italy, May 11st, 2022. Imago-Images/Emmefoto Copyright: xImago-Images/Emmefotox

 

Interi e ka mposhtur Juventusin në Stadio Olimpico të Romës (4-2) për t’iu gëzuar trofeut të Kupës së Italisë.

Rezultati u zhbllokua pas gjashtë minutash lojë kur Nicolo Barella pranoi një top nga Marcelo Brozovic dhe realizoi një gol të bukur.

Në minutat e para të gjysmës së dytë, Alex Sandro i barazoi shifrat (50’), ndërsa Dusan Vlahovic shënoi për epërsinë e Bianconerëve.

(Foto: Twitter/JuventusFC)

Shifrat u barazuan sërish në minutën e 80-të me golin e Hakan Calhanoglu dhe ndeshja shkoi në vazhdime.

Nerazzurrët patë një tjetër penallti në pjesën e parë të vazhdimeve, të cilën e konvertoi në gol Ivan Perisic (98’).

(Foto: Twitter/Inter)

Mesfushori kroat ishte realizues edhe i golit të katërt të Interit, të cilin e realizoi falë asistimit nga Federico Dimarco.

Ky është trofeu i tetë i Interit në Kupën e Italisë, ndërsa Juventusi mbetet me 14 sosh në këtë garë.

De Bruyne shkëlqen me katër gola, City fiton me lehtësi në udhëtim te Wolves

Sot bëhet varrimi i legjendës së boksit të Kosovës, Xhevdet Peci

close