Interi jashtë, Sevilla më e fortë se Villareal

Interi nuk ka mundur që të rikthej rezultatin nga ndeshja e parë ku kishte pësuar 3:1. Interi edhe pse ishte në disavantazh nga pjesa e parë me golin e Caligurit, arriti të barazoj me Palacion por asgjë më shumë, pasi Bentdner shnëoi për (1:2) pak minuta para fundit.

Në ndeshjet tjera Besiktas nuk arriti të mposht as në ndeshjen e dytë Club Bruggen, pasi belgët arritën të fitojnë 3:1 edhe si mysafir. Derbi spanjoll në mes të Sevillës dhe Villarealit përsëri i takoi kësaj ta parës pasi fituan 2:1.

Torino nuk arriti të bëjë asgjë në ndeshjen si vendas kundër Zenitit pasi ndeshje përfundoi 1:0 që nuk ishte e mjaftueshme.

Ajax dhe Dnipro do ta gjejnë fituesin pas vazhdimeve pasi pas dy ndeshjeve rezultati ishte 1:1.