Interi i madh nis nga ky sulmues

Inter është duke e marr parasysh që të hidhet në sulm për sulmuesin e Sampdorias, Eder.

Nerazzurri pothuajse me siguri nuk do të luajnë në ligat evropiane vitin e ardhshëm dhe për këtë kanë vendosur që ta forcojnë skuadrën.

‘Gazzetta dello Sport; raporton se Ëest Ham United kanë ofruar 8 milionë dollarë për 28 vjeçarin dhe janë duke kërkuar që ta sjellin atë në Premierligë.

Interi do të mundohet që këtë çmim ta ulë me Federico Bonazzolin i cili është në huazim.

Eder ka shënuar 12 gola në 30 ndeshje, ndërsa ka dëbutuar edhe për Italinë kundër Bullgarisë, duke shënuar edhe një gol që vjelti me barazim.

Interi është duke menduar që për portë të blejë Asmir Begoviqin e Stoke Cityt dhe mesfushorin Yaya Toure të Manchester Cityt.