Inter – Udinese, e pabesueshme por e vërtet

Interi e mposhti Udinesen 3:1 në kuadër të javës së 35-të në Serie A, por ajo që ra në sy ishte mungesa e futbollistëve italianë në formacionet startuese të skuadrave.

Dhe kjo ishte hera e parë në historinë e Serie A që asnjë lojtarë italian nuk është pjesë e njëmbëdhjetëshit startues nga të dy ekipet.

image