Inter – Real Madrid, befasi të mëdha në formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 21:00 luhet ndeshja kryesore e kësaj mesjave në Ligën e Kampionëve.

Interi dhe Real Madridi luajnë mes vete një sfidë “jetë a vdekje” ku fitorja është e domosdoshme për të dy skuadrat, shkruan Gazeta Olle.

Një rezultat tjetër pos fitores do të thoshte gati eleminim si për italianët ashtu edhe për spanjollët.

Takimi do të luhet në “Guissepe Meazza”, teksa tashmë të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare.