Inter – Napoli: Publikohen formacionet zyrtare

Inter-Napoli është kryendeshja e javës së 29-të në kampionatin italian.

Pas eliminimit nga Atletico në Champions League, zikaltrit tani e përqendrojnë vëmendjen në kampionat, për të mbyllur sa më shpejt çështjen e titullit kampion.

Trajneri Simone Inzaghi i beson thuajse të njëjtit formacion që dështoi të mbronte avantazhin ndaj skuadrës së Simeones. Ndryshimi i vetëm i 11-shes është aktivizimi i Matteo Darmian në vend të Denzel Dumfries.

Roma në kryeqytet nuk lejon befasi, fiton ndaj Sassuolos

Kryeministri Kurti pret në takim Albion Rrahmanin dhe familjen e tij