Inter – Celtic, formacionet zyrtare

 

Inter dhe Celtic kanë zbuluar formacionet zyrtare, një orë para përballjes së tyre në Ligën e Evropës.

Xherdan Shaqiri do të jetë sërish titullar. Ndeshja e parë është mbyllur 3:3.

 

INTER: 30 Carrizo; 33 D’Ambrosio, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus, 21 Santon; 13 Guarin, 18 Medel, 88 Hernanes; 91 Shaqiri; 9 Icardi, 8 Palacio. A disposizione: 1 Handanovic, 10 Kovacic, 14 Campagnaro, 15 Vidic, 17 Kuzmanovic, 20 Obi, 28 Puscas. Allenatore: Roberto Mancini.

 

CELTIC: 26 Gordon; 2 Mattheës, 22 Denayer, 5 van Dijk, 3 Izaguirre; 8 Broën, 6 Bitton; 16 Mackay-Steven, 25 Johansen, 14 Armstrong; 9 Guidetti. A disposizione: 24 Zaluska, 4 Ambrose, 10 Stokes, 15 Commons, 32 Ëakaso, 49 Forrest, 53 Henderson. Allenatore: Ronny Deila.