Incidente të mëdha jashtë stadiumit “Camp Nou”, 12 të lënduar!

Barcelona dhe Real Madrid barazuan në El Clasicon e frymës politike që u zhvillua në “Camp Nou”.

E deri sa në fushën e lojës kishte “paqe”, pasi që rezultati ishte 0:0, jashtë stadiumit mbaheshin protesta jo-paqësore, përcjellë Gazeta Olle.

Protestuesit janë përplasur me policinë dhe kanë ndezur zjarrin në disa anë të qytetit.

Mediat spanjolle e konsiderojnë këtë situatë si totalisht kaotike, derisa ato kanë raportuar për 12 të lënduar.

Më poshtë disa prej fotove të fundit që vijnë nga Katalunia. /Gazeta Olle/