Incidente para ndeshjes, tifozët e Kombëtares përplasen me tifozët e Polonisë (VIDEO)

Shqipëria do të luajë në orën 20:45 sfidën e radhës kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Polonisë në “Air Albania”.

Ky takim do të luhet me kapacitet maksmial të tifozëve që do të jenë rreth 22 mijë të pranishëm, ndërsa nuk do të mungojnë as tifozët polakë që do të jenë rreth 1 mijë.

Kur duhen edhe pak orë para sfidës, të dy tifozeritë janë përplasur me njëra-tjetrën.

Para presidencës një grup tifozësh shqiptarë janë sharë dhe ofendur me disa polakë që ishin të pranishëm.

Është dashur ndërhyrja e policisë për të shpërndarë turmat që situata të mos agravonte më shumë dhe që mos të kishte përplasje fizike mes tifozerive./Newsport.al/

Rezultoi pozitiv me coronavirus, Gjasula dërgon mesazh mbështetës për Kombëtaren

Kosova U17 kalon në ‘Elite Raund’ pas fitores ndaj Ishujve Faroe