Ilir Latifi dhe Hasbulla bëhen viral në rrjetet sociale me veprimet e tyre me kalimtarë (Video)

Fytyra e Hasbulla është shfaqur në mbarë globin gjatë tri viteve të fundit, por një gjë me të cilën fansat nuk janë mësuar është që ai flet anglisht.

Në një video që është bërë viral në Tik Tok, sensacioni shihet nën shoqëri të Ilir Latifit – luftëtarit shqiptar që garon në UFC.

Në një shëtitje me makinën e ylli shqiptar, Hasbulla flet me kalimtar në rrugë.

Atij po ashtu i afrohet edhe një makinë, ndërsa i kërkon që të lëvizë me një shpejtësi të madhe.

Hasbulla është bërë i njohur pikërisht në UFC, ndërsa shumë legjenda të këtij sporti gjithmonë e mbajnë afër.

Padyshim se ne na intereson prezenca e Ilir Latifit në shoqërinë e tij, pasi Hasbulla është nga Dagestani – vendi nga të cilin vije kampioni dhe legjenda e MMA-së, Khabib Nurmagomedov.

Kjo mund ta ndihmojë yllin shqiptar që të lartësohet edhe më shumë në karrierën e tij, duke tentuar të siguroj luftëra edhe më të mëdha në sportin e arteve marciale mikse, derisa lufta e tij e fundit ishte pesë muaj më parë, ku kishte fituar me vendim unanim përball Aleksei Oleinik.

Enisa Kamerolli me suksese në SHBA

Rezultatet dhe tabela pas xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në futsall