Ilievski ndryshe (VIDEO)

Trajneri i Prishtinës, Marjan Ilievski, duke folur për Tribuna Channel ka rrëfyer si ndihet në Prishtinë.

Ai po e shkruan historinë me Prishtinën pasi arriti ta kualifikoj në finale të Ligës Ballkanike.

Në rrëfimin për Tribuna Channel ai flet për lojtarët e tij, qytetin dhe tifozët bardhekaltër, ‘Plisat’.

Ilievski tregon edhe për të kaluarën e tij si basketbollist dhe thotë se Prishtina për të është shtëpia e tij e dytë pas Shkupit dhe se në Shkup ka një biznes me një shqiptar.

Për të mësuar më shumë rreth trajnerit të Prishtinës  ndiqeni videon: