Iku pa lënë gjurmë nga Bolivia, Armando Sadiku rikthehet në Spanjë

Armando Sadiku rikthehet në Spanjë.

Pas eksperiencës jo të sukseshme në Turqi dhe në Bolivi, sulmuesi 30-vjeçar ka zgjedhur të firmosë në La Liga 2.

Sadiku ka firmosur me skuadrën e Las Palmes, e cila do jetë e treta skuadër spanjolle në karrierën e tij, pas Levantes e Malagës.

Sadiku do të mbërrijë në “Gran Canaria” këtë të dielë, ku do prezantohet më pas të hënën si futbollist i “kanarinave”.

Zyrtare: Endri Çekiçi firmos me skuadrën e njohur

Gjigantët e Holandës të vogël para Dritës, pjesa e parë i takon kosovarëve