Igli Tare tenton afrimin e madh te Lazio

Frenk Ribery pritet të jetë goditja e radhës në merkato e Lazios së Mauricio Sarrit.

Mediat italiane raportojnë se drejtori sportiv, Igli Tare, ka nisur negociatat për të bindur ish-yllin e Bayern Munich që të bashkohet me kryeqytetasit.

Edhe pse 38-vjeç, drejtuesit lacialë kanë vlerësime maksimale për futbollistin francez, i cili pritet të japë kontributin e tij, në rast se negociatat konkretizohen.

Ribery u aktivizua rregullisht te Fiorentina dy sezonet e fundit në 50 ndeshje dhe vetëm tre prej tyre i nisi nga stoli. Klubi vjollcë nuk ia ofroi rinovimin, ndërkohë që futbollisti ka zgjuar interesin e drejtuesve të Lazios.

Bayern Munich Alumni: Fiorentina won't renew Franck Ribery - Bavarian Football Works

Pritet që shumë shpejt marrëveshja të zyrtarizohet, teksa Riberi do të ishte një alternativë luksi për trajnerin Sarri, duke pasur parasysh, zgjedhjet jo të shumta në stol.

Zyrtare: Ruben Dias rinovon kontratën me Manchester Cityn

Challandes: Nëse nuk e ndërrojmë mentalitetin, atëherë do të kemi probleme!