Igli Tare i nominuar për një çmim të madh nga “Globe Soccer”

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare është dominuar për çmimin drejtori sportiv i vitit.

Tashmë, me 29 dhjetor “Globe Soccer” do të ndajë disa çmime duke zgjedhur lojtarin, trajnerin dhe drejtorin sportiv më të mirë të vitit, përcjellë Gazeta Olle.

Në mesin e kandidatëve për drejtorin sportiv më të mirë të vitit gjenden pesë të dominuar.

Një arritje e madhe kjo për drejtorin sportiv të Lacios, i cili në këtë garë do të jetë së bashku me Erik Abidal të Barcelonës, Mark Overmars të Ajaksit, Andrea Berta të Atletikos dhe Eduard të Liverpulit./GazetaOlle