Icardi më në fund thyen heshtjen për të ardhmen e tij

Mauro Icardi iu kundërpërgjigj raportimeve se ai po kërkonte një kthim në Itali për Romën ose Juventus, duke siguruar që ai do të qëndrojë në PSG.

Kishte zëra se reprezentuesi argjentinas ishte në bisedime përmes gruas dhe agjentes së tij Ëanda Nara për një rikthim në Serie A, pasi kishte luajtur tashmë për Sampdorian dhe Interin.

Zonja e Vjetër u tha se po e konsideronte atë për një marrëveshje shkëmbimi nëse Cristiano Ronaldo shkon në Paris Saint-Germain, ndërsa Jose Mourinho gjithashtu e kërkon te Roma.

Sidoqoftë, Icardi iu përgjigj një tifozi në Instagram i cili tha se lojtari duhet të qëndrojë në PSG.

“Këtë sezon, tjetrin dhe tjetrin!!!” ishte përgjigja e tij në Instagram Stories.

“Kjo nuk ka qenë kurrë në dyshim !!! Hajde PSG”.

Qendërsulmuesi 28-vjeçar realizoi transferimin nga Interi në PSG në vitin 2020 për 50 milionë euro plus deri në 22 milionë euro në bonuse.

Kishte pasur pikëpyetje të mëdha për një rikthim të mundshëm në Itali, pasi Interi kishte një klauzolë në kontratën e shitjes që e detyronte PSG të paguante një dënim prej 15 milionë eurosh nëse Icardi shitej në një klub tjetër të Serie A.

Skuadra e madhe spanjolle kërkon transferimin e Shaqirit

Napoli hedh ne gjyq Elseid Hysajn, kjo është arsyeja