‘Icardi lojtar trim’

Interi arriti ta marr një barazim të madh kundër Napolit, duke barazuar rezultatin pa minuta nga fundi.

Penlatia u fitua pasi Rodrigo Palacio u pengua në zonë, ndërsa ishte Mauro Icardi ai që mori për sipër ekzekutimin e saj.  “Icardi është një djalë trim dhe kjo është pjesë e fuqisë së tij”, tha Mancini për ‘Sky Sport Italia’.

Megjithatë, pavarësisht gëzimit të tij për marrjen e një pikë në fund, Mancini u trazuar edhe një herë me shkapërderdhjen e ekipit të tij në posedim. “Ne ishim duke luajtur kundër një Napoli që kanë sulmuesit të mëdhenj dhe është normale që të pranojë diçka”, tha ai.

Ai në fund tha se është i kënaqur me të gjithë lojtarët, por ka ende vend për përmirësime.