Ibrahimovic konfirmon rikthimin te Milani

Zlatan Ibrahimovic konfirmoi sot se ka folur me Milanin për rikthimin në klub në një rol të ri.

“Nuk e di, ne po flasim dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë”, ishte përgjigja e vetme që ai i dha Sky Sport Italia.

Njoftimi pritej disa javë më parë, por ende duket se nuk ka asnjë shenjë që një marrëveshje të bëhet e qartë.

Pavarësisht se është ulur në tribuna për disa ndeshje të kuqezinjve, shpesh pranë mbrojtësit Gerry Cardinale dhe CEO Giorgio Furlani, ende nuk ka siguri për të ardhmen e tij.

Reprezentuesi suedez i vari këpucët në fund të sezonit të kaluar, pasi kuptoi se nuk mund të rikuperohej plotësisht nga ai dëmtim afatgjatë i gjurit.

Ai pritet të rikthehet në Milano, por mbetet për t’u parë në çfarë pozicioni, pasi duket i pakënaqur me idenë për të qenë asgjë më shumë se një ambasador i markës.

Klubi është i rezervuar për t’i dhënë Ibrahimovicit një rol regjisor, veçanërisht pas shkarkimit të legjendës së Milanit, Paolo Maldini dhe krahut të tij të djathtë Frederic Massara. /Gazeta Olle/

Manchester United shokohet në “Old Trafford” nga Bournemouth

Ylli triumfon në duelin interesant me Vëllaznimin