Ibrahimovic i bën vetës dhuratë super luksoze për ditëlindjen e 40-të

Ikona e futbollit, Zlatan Ibrahimovic, sot (3 tetor) i ka mbushur 40 vjet dhe në mëngjes ka festuar me ekipin e tij.

Skuadra ku luan, Milan, i kishte organizuar një festë speciale, me një tortë të madhe dhe me një verë të vjetër aq sa mosha e tij.

Ndërkaq, Ibra ka vazhduar me stilin e tij të veçantë në media dhe në rrjete sociale, me një veprim që ka tërhequr vëmendje.

Me rastin e ditëlindjes, ai ka vendosur që t’ia dhurojë vetes një veturë luksoze, Ferrari.

Ibrahimovic e ka publikuar fotografinë e veturës së re në rrjetet sociale me përshkrimin: “Urime ditëlindjen Zlatanit”.

Dicka të ngjashme, ai kishte bërë në vitin 2019, para se t’i bashkohej Milanit, kur kishte blerë një Ferrari Monza SP2 në vlerë prej dy milionë eurosh për ditëlindjen e 38-të.

 

Çfarë goli fantastik, Amir Rrahmani shënon përsëri për Napolin

Gol më të bukur nuk keni parë deri më tani në Serie A, Candreva vjen me një realizim FANTASTIK (Video)