Ia festoj ditëlindjen me fitore (FOTO)

Flamurtari është duke e kryer fazën përgatitore në Shqipëri, ndërsa përveç stërvitjeve dhe ndeshjeve miqësore atmosfera në këtë skuadër është në nivel si përherë, ndërsa edhe financiarisht qëndrojnë më mirë se viteve të kaluara .

Flamurtari luajti ndeshje miqsore sot kundër Luzit dhe shënuan fitore me rezultat 1:0 me golin e Lorik Shabanit, ndërsa kjo fitore i dedikohet drejtorit sportive të Flamurtarit, Agim Hasanit.

“Kemi shënuar fitore dhe këtë fitore ia dedikojmë drejtorit Agim Hasanit i cili ka ditëlindjën. Do të shënojmë fitore edhe të martën kundër Dritës në Kupë”, thonë lojtarët njëzëri nga Durrësi për ‘Gazëtën olle’.

Futbollistët u treguan të kujdesshëm mbrëmë duke ia uruar pas mesnatës ditëlidnjen Hasanit. Nuk munguan pijet dhe ëmbëlsirat.

 

ditlidndja