I nervozuar pasi humbi shumë raste shënimi, Lukaku thyen me grusht bankinën pas eliminimit (VIDEO)

Nëse Belgjika e ka mbyllur pjesëmarrjen në Katar 2022 që në fazën në grupe, “meritë” ka padyshim edhe Romelu Lukaku.

Sulmuesi i përfaqësueses belge dhuroi një paraqitje të tmerrshme sot ndaj Kroacisë në barazimin 0-0, duke shpërdoruar disa mundësi të mira për shënim.

I aktivizuar në pjesën e dytë të duelit, Lukaku pati shpesh raste të volitshme për të shënuar por gaboi në mënyrë të pabesueshme pak hapa larg portës, edhe pse i vetëm para saj.

Në fund të duelit, sulmuesi ishte dukshëm i inatosur me këtë paraqitje të tijën dhe kjo u pa teksa duke u larguar nga fusha, ai goditi me grusht bankinën duke e thyer atë, ndërsa shante ndër dhëmbë.

https://twitter.com/TrollFootball/status/1598363856832958464

Përfundon drama në Grupin F: Belgjika përshëndetet nga Botërori, Maroku dhe Kroacia në 1/8 e finales

Kosta Rikë – Gjermani, formacionet zyrtare