Humbje, humbje, humbje dhe më në fund fitore për Manchesterin

Tri humbje radhazi dhe më në fund vjen fitorja e parë. Manchester United mundi Crystal Palacen në udhëtim 2:1. Mata e Fellaini shënuan golat për “Djajtë e Kuq”.

Talenti kosovar Adnan Januzaj ‘nxehu’ bankinën.

Manchester tani përforcohet në pozitën 4 që dërgon në Ligën e Kampionëve.