Humbi me rezultat të lartë, por Rashica merr super notë pas ndeshjes

Bayern Munchen ka shënuar fitore të lartë ndaj Werder Bremenit.

Pas 90 minutash, rezultati final i takimit ishte 6-1, shkruan Gazeta Olle.

Golin e parë në këtë ndeshje e ka shënuar ylli kosovar, Milot Rashica.

Vushtrriasi, shënoi një gol të jashtëzakonshëm nga jashtë zone.

Kurse, më pas Bayerni ‘shpërtheu’ me 6 gola.

Pas ndeshjes, Rashica kishte notën më të mirë nga të gjithë futbollistët e Werderit.

Sipas Sofascore, 7.1 ishte nota e yllit kosovar.

Kurse, Coutinho mori notën 10 pas tre golave dhe dy asistimeve në këtë ndeshje.