Holandezët e gjuajnë me banane Gervinhon, ai hakmirret me gol (VIDEO)

Gjestet e pahijshme të tifozëve të Feyenoordit nuk kanë pas të ndalur ndaj lojtarëve të Romas në ndeshjen e Europa Leagues.

Ata kanë bërë një gjest të pahijshëm kur e kanë gjuajtur me një bana të madhe sulmuesin e Romas, Gervinho.

Pavarësisht këtyre gjesteve Roma në fund ka fituar me rezultat 2:1 dhe është kualifikuar në fazën tjetër të kësaj gare.