Holandë – Katar, formacionet zyrtare

Holanda zhvillon ndeshjen e fundit në fazën e grupeve ndaj Katarit në “Al Bayt Stadium”, me fillim nga ora 16:00. 

Holandezët kanë katër pikë dhe me një barazim kalojnë në 1/8 e finales së Botërorit, por padyshim se e kërkojnë fitoren për të dalur të parët në Grupin A, shkruan Gazeta Olle.

Ndërsa për Katarin kjo është ndeshja e fundit, pasi veçse janë eliminuar pas dy humbjeve të pësuara.

Formacionet zyrtare:

Holanda: Noppert; Timber, Van Dijk, Ake; Dumfries, De Jong, Klaassen, De Roon, Blind; Gakpo, Depay.

Katari: Barsham; Miguel, Hassan, Mohamad, Khoukhi, Ahmed; Al-Haydos, Hatim, Madibo; Afif, Ali.

/Gazeta  Olle/

Caktohet vendi që do të presë “Final Four” të Nations League

Ekuador – Senegal, formacionet zyrtare