Holanda – Ekuadori, formacionet zyrtare

Holanda do të përballet me Ekuadorin në sfidën e dytë të Grupit A në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’.

Dy skuadrat e kanë nisur për mrekulli Botërorin, pasi kanë marrë fitore në sfidat e para.

Tani një fitore eventuale e njërës nga skuadrat do të thotë edhe kalim në raundin e eliminimit direkt të ‘Katar 2022’.

Louis Van Gaal dhe Gustavo Alfaro kanë publikuar tanimë formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Formacionet zyrtare:

Holanda: Noppert, Timber, Van Dijk, Ake, Dumfries, Blind, Koopermeiners, De Jong, Klasen, Gakpo, Bergwijn.

Ekuadori: Galindez; Preciado, Torres, Hincapie, Estupinian, Porozo, Mendez, Caicedo, Plata; Valencia, Estrada

/Gazeta Olle/ 

 

Senegali ia shkakton humbjen e dytë Katarit në Botëror

Goditje e rëndë për Brazilin, konfirmohet mungesa e Neymarit në fazën e grupeve