Hodgson befason me listën e re

Roy Hodgson ka ftuar Jamie Vardy, Charlie Austin dhe Tom Heaton që të luajnë për Anglinë në dy ndeshjet e radhës kundër Republikës së Irlandës dhe Sllovenisë.

Kjo treshe që vjen nga Leicester City, QPR dhe Burnley kanë bërë paraqije që të mira që e kanë detyruar përzgjedhësin Hodgson që t’i ftojë në skuadër.

Anglia do të përballet me Irlandën në një miqësore më 7 qershor, para se të luaj me Sllovenin në ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2016’ .

Kjo është skuadra e plotë e Anglisë:

Portierë: Robert Green (Queens Park Rangers), Joe Hart (Manchester City), Tom Heaton (Burnley)

Mbrojtësit: Ryan Bertrand (Southampton), Gary Cahill (Chelsea), Nathaniel Clyne (Southampton), Kieran Gibbs (Arsenal), Phil Jagielka (Everton), Phil Jones (Manchester United), Chris Smalling (Manchester United)

Mesfushorët: Ross Barkley (Everton), Fabian Delph (Aston Villa), Jordan Henderson (Liverpool), Adam Lallana (Liverpool), Ryan Mason (Tottenham Hotspur), James Milner (Manchester City), Sterling Rahim (Liverpool), Andros Toënsend ( Tottenham Hotspur), Theo Walcott (Arsenal), Jack Wilshere (Arsenal)

Sulmuesit : Charlie Austin (Queens Park Rangers), Wayne Rooney (Manchester United), Jamie Vardy (Leicester City), Danny Welbeck (Arsenal).