Historike: Skitarja Kiana Kryeziu fiton normën olimpike

Një tjetër sukses historik për Kosovën në sport është arritur sot.

Skitarja Kiana Kryeziu, fitoi normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Beijing 2022.

Ajo bëhet femra e parë që do ta përfaqësojë vendin tonë në Lojërat Olimpike Dimërore.

Lajmin e ka dhënë Komiteti Olimpikk i Kosovës që e ka uruar Kianën dhe gjithë komunitetin e skitarisë.

/Gazeta Olle/

Super derbi mes Prishtinës dhe Pejës në xhiron e 16-të të Superligës

Fillon stinori pranveror në Superligën e Femrave