Historike në futbollin shqiptar, klubi i Kategorisë së Dytë emëron një trajnere femër

Shkumbini ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Vladimir Gjoni dhe në krye të skuadrës do të vendoset turkja Ilknur Aktas.

Prej disa kohësh ajo ka qenë pjesë e klubit peqinas si zëvendës trajnere dhe tashmë duket se do të marrë drejtimin e skuadrës së parë.

Aktash do të qëndrojë në krye të Shkumbinit deri sa të  gjendet trajneri i ri që do të marrë drejtimin e ekipit. /Gazeta Olle/

 

Medalje bronzi për Kosovën, Akil Gjakova tregon shpirtin luftarak

Peja fiton ndeshjen dramatike me Sigal Prishtinën