Hidhet shorti për edicionin 2021/22 në dy grupet Ligës së Parë – ndeshje shumë interesante

Sot në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2021/22, në Ligën e Parë, për grupin A dhe B.

Në javën e parë të Grupit A, do të shohim përballje interesante ndërmjet Trepçës ’89 dhe Lirisë, poashtu edhe Istogu – Trepça.

Ndërsa në Grupin B, java e parë do të nisë me takimet interesante si Ferizaji – Vllaznia dhe Arbëria – Flamurtari.

Liga e Parë – Grupi A – Java e Parë

Trepça’89 – Liria

A&N – Drenasi

Rahoveci – Besa

Onix – Vëllaznimi

Istogu – Trepça

Liga e Parë – Grupi B – Java e Parë

Ferizaj – Vllaznia

Ramiz Sadiku – 2 Korriku

Fushë Kosova – Kika

Dardana – Vitia

Arbëria – Flamurtari

Zyrtare: Mërgim Mavraj prezantohet te skuadra e re

Ky është testi që rekomandohet ta bëjnë futbollistët para rikthimit të Superligës