Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, do të kemi një super përballje

Sot në ambientet e FFK-së është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës.

Dueli kryesor do të zhvillohet mes dy skuadrave të Superligës, Prishtinës dhe Llapit, shkruan Gazeta Olle.

Ndërsa në gjysmëfinalen tjetër, në letër, Drita shihet si favorite ndaj skuadrës së Ligës së Parë, Ramiz Sadikut.

Kujtojmë se duelet gjysmëfinale zhvillohen me nga dy ndeshje.

Gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës:

Prishtina – Llapi

Drita – Ramiz Sadiku

/Gazeta Olle/

Ministri Çeku: Udhëzimi për licencimin e federatave hyn në fuqi brenda pak ditësh

Valon Zymberi pas shortit: Teorikisht ndeshja ndaj Ramiz Sadikut është në favorin tonë