Hiddink nis pazarin, e kërkon futbollistin e Liverpoolit

Chelsea është hedhur në kërkim të Christian Bentekes.

Sulmuesi i Liverpoolit pëlqehet shumë nga Hiddink.

Chelsea mbetet në garë për një sulmues, duke parë mos stabilitetin e fazës ofanzive.

Chelsea ditë më parë shkarkoi Jose Mourinhon nga posti i menaxherit dhe ky hap po përcillet me shumë spekulime rreth klubit londinez.