Hedhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës në futboll në kategorinë e femrave

Sot në ambientet e FFK-së, në prani të anëtares së KE-së dhe kryetares së Komisionit për futbollin e femrave, Vjollca Krasniqi, menaxheres së futbollit të femrave, Valbona Gashi Uka dhe përfaqësuesve të klubeve u bë tërheqja e shortit për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll.

Dy skuadrat favorite për këtë trofe arritën t’i shmangen ballafaqimit në këtë fazë.

Kësisoj, në gjysmëfinale do të takohen 16 Qershori – Mitrovica dhe EP Hajvalia – Dukagjini, teksa skuadrat fituese do të kualifikohen në finale.

Ndeshjet zhvillohen mesjavën e ardhshme.

Dortmund ndalet në barazim nga Bochum

Superliga vazhdon sot me super duele, luhet në Gjilan dhe Skenderaj