Hazard, lojtari i sezonit 2014/2015 në Premierligë

Organizatori i lojës së Chelseat, Eden Hazard, është emëruar lojtari më i mirë i Premierligës për sezonin 2014/2015.

Belgu ka shënuar 14 gola dhe tetë asiste, që e ndihmuan skuadrën e Jose Mourinhos të fitojë titullin e kampionit.

Ai po kërkohet nga Bayerni. (Gazeta Olle)