“Hat-trik” medaljesh për Kosovën, triumfon edhe Nora Gjakova

Pas Distria Krasniqit dhe Majlinda Kelmendit, një medalje Kosovës ia sjellë edhe Nora Gjakova.

Gjakova triumfoi në duelin për pozitën e tretë kundër portugezes, Monteiro, shkruan Gazeta Olle.

Dueli mes Gjakovës dhe Monteiros ishte shumë i zjarrtë edhe pse u dominua nga kosovarja.

Gjakova fitoi në Golden Score me “wazzari”./GazetaOlle/