Harrojeni meçin e shekullit, shikojeni aftësitë e Maradonës në boks (VIDEO)

Diego Armando Maradona po e sprovon veten edhe në boks.

Në një video të postuar në youtube, legjenda e futbollit botëror, shihet duke stërvitur boks, në një qendër fitnesi.

Ai duket i frustëruar dhe godet me të gjitha forcat njeriun e improvizuar, derisa dëgjon muzikë klasike të Amerikës së Jugut.