Hajvalia arrin në Zvicër (FOTO)

Hajvalia ka arritur në Zvicër ku është pritur nga kryetari i klubit Mehedin Përgjegjaj – Meda.

Nuk kanë munguar as fotot në mes Medës dhe lojtarëve, shkruan Gazetaolle.com.

Hajvalia do të qëndroj 15 ditë në Zvicër, ndërsa do të zhvillojë një ndeshje me skuadrën e njohur zvicerane Sion, por edhe disa ndeshje tjera.

Pritja dhe kushtet në hotel janë fenomenale sipas lojtarëve, derisa iniciator për një udhëtim të tillë ka qenë bashkëpronari i klubit, Ragip Murati.

11275607_437311583120992_470418181_n                                                                                                                                                                           22

 

meda