Hajnat i futën në shtëpi Shkodran Mustafit, i shkaktojë dëme prej një milionë eurove

Përvojë e hidhur për futbollistin shqiptar të Levantes, Shkodran Mustafi.

30-vjeçarit, i cili vjeshtën e kaluar iu bashkua klubit spanjoll në bazë të një marrëveshjeje dyvjeçare, i kanë grabitur banesën të dielën ndërsa ishte duke fjetur.

Hajdutët mundën të hynin pa u vënë re në rezidencën e tij në Betera, rreth njëzet kilometra larg Valencias, duke i shkaktuar një dëm të konsiderueshëm.

Llogaritet që hajdutët kanë mundur të marrin rreth para dhe sende të çmuara me vlerë rreth një milion euro.

Mustafi këtë sezon ka luajtur 12 ndeshje në të gjitha garat. Klubi i tij zë vendin e parafundit në La Liga.

City në epërsi ndaj Realit pas 45 minutave të parë

Ndeshje e jashtëzakonshme në Etihad Stadium, City mposht Realin me rezultat të ngushtë